Uygulama

Taş ve Tuğla Montajı Nasıl Yapılır? (Görsele Tıklayınız)

Duvar Paneli Montajı Nasıl Yapılır? (Görsele Tıklayınız)

UYGULAMA NASIL YAPILIR?

Piks Stone dekoratif taşları uygulayacağımız duvarımız stabil ve düzgün olmalıdır. Eğer boyanmış bir duvar ise yapıştırıcınızın duvarınıza tam tutunma sağlaması için boyasını kısmen de olsa spatula yardımı ile kazımalısınız.

Eğer duvarınız güneş gören bir duvar ise yapıştırıcınızın daha iyi priz yapması için duvarınızı önceden sünger yardımı ile ıslatmalısınız. Aksi taktirde toz yapıştırıcı kuruyup yanacak asıl olan mukavemetini kaybedecektir.

YAPIŞTIRMA

Toz yapıştırıcıları hazırlarken su dolu kabın içine toz yapıştırıcımızı yavaş yavaş ileve ediyoruz kıvam alıncaya kadar karıştırıyoruz. Yani toz yapıştırıcının üzerine su koyup karıştırmıyoruz tam tersi suyun içerisine toz yapıştırıcıyı ilave ediyoruz ki topaklanma olmasın ve yapıştırıcımız homojen bir şekilde kıvam alsın.

Yapıştırıcımızın kıvamı çok sulu olmamalıdır. Acık renkli taşlarda mutlaka beyaz toz yapıştırıcıları tercih etmelisiniz.

UYGULAMA

Hazırlamış olduğumuz toz yapıştırıcımızı taraklı mala yardımı ile duvara sürüyoruz.Ve Piks Stone Dekoratif taş arkasına da yapıştırıcımızı taraklı mala yardımı ile sürüp yapıştırıcının taşa nüfus etmesini sağlıyoruz.Duvarımıza yapıştırıyoruz.

KESİM

Kesim gereken yerlerde Piks stone dekoratif taşları el taşlama makinesi ile (mermer kesme diski) kullanarak kesebilirsiniz.